Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки у 2020 році припав на 21 травня

Традиція виникла у 2006 році у Чернівцях і швидко поширилася скрізь, де живуть українці. З кожним роком все більше людей цього дня демонструють свою прихильність до українського традиційного одягу.

Історія цієї традиції розпочалася у Чернівцях 2006 року, коли студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк запропонувала обрати день, коли б усі одягали вишиванки. Вирішили робити це кожного третього четверга травня.

Першого разу – у вишиванках прийшли тільки кілька десятків студентів та декілька викладачів. Однак, вже протягом наступних років про цей День знали не лише в Україні, а й за її межами – скрізь, де живуть українці.

У 2011 році п’ятиріччя заснування дня відзначили Гіннесівським рекордом –найбільшою кількістю людей у вишиванках в одному місці. Це було на центральній площі Чернівців, де зібралося 4 тисячі прихильників Всесвітнього дня вишиванки.

З кожним роком кількість людей, які третього травневого четверга виходять із дому у вишиванках зростає.

Учні нашого закладу з радістю долучаються до цього свята.

Всесвітній день вишиванки

"Вишивальниці" - Василь Симоненко

А моя вишиванка - найкраща!

Галерея "Всесвітній день вишиванки 2020"

У народі говорять..

Хата без рушників, що оселя без дітей

Рукави – як писанка, а личко – як маків цвіт