Повернутися до звичайного режиму

Колективна форма навчання

Загальноприйнятими формами організації навчальної роботи є колективна — уроки у школі, екскурсії, факультативні заняття тощо.

Організація занять за індивідуальною формою навчання

Права та обов’язки учнів, які навчаються за індивідуальною формою, визначено Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Всі учні, у тому числі й ті, що навчаються за індивідуальною формою, є повноправними учасниками навчально-виховного процесу навчального закладу

Наказ МОН України від 12.01.2016 №8 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах"

Екстерна́т — це форма отримання освіти, яка передбачає самостійне вивчення загальноосвітніх програм з подальшою проміжною та державною (підсумковою) атестацією у загальноосвітньому навчальному закладі. Екстернат дає можливість отримати загальну середню освіту, не відвідуючи школу щодня. Також екстерн може пройти програму двох класів за один навчальний рік.

Перевага екстернату полягає в тому, що він надає учню можливість зробити натиск на потрібних предметах, звільняє час для підготовки у вищий навчальний заклад, дозволяє суміщати навчання у школі з роботою, з навчанням в іншому навчальному закладі, спортивній школі, мистецькій установі чи у гуртку. Головний принцип екстернату— звільнити учня від щоденних занять у школі, зекономивши у такий спосіб час, проте забезпечивши учня повноцінною освітою. Учень засвоює програму самостійно, вчитель лише контролює ступінь засвоєння матеріалу. Для цього учень складає заліки та екзамени і на підставі позитивних результатів державної атестації отримує атестат державного зразка.

Недоліками екстернатної форми є неможливість співробітництва з іншими учнями (робота в колективі) відсутність супроводу навчальної діяльності та впливу вчителя на навчальну діяльність учня.

Наказ МОНУ від 13.03.2017 №369 "Про затвердження Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах"

Дистанційне навчання

Впровадження дистанційного навчання в загальноосвітніх закладах відбувається в межах реалізації дослідно-експериментальної роботи.

Наказ МОН України від 25.04.2013 № 466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання"

Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у навчальних закладах

Постанова КМУ від 09.08.2017 №588 "ЗМІНИ,що вносяться до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах"

Наказ МОН України від 20.02.2017 № 262 "Про затвердження Плану заходів, спрямованих на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю"