8 вересня – Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства, адже грамотність – це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. Грамотність – це не тільки вміння читати і писати на примітивному рівні. За визначенням ЮНЕСКО, грамотність для людини прирівнюється до свободи. Одне зі значень слова “грамотність” – це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і, навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах, а також вільно спілкуватися різними мовами і в різних культурах у сучасному світі.

Можна було б припустити, що в наше XXI століття, час розвитку новітніх інформаційних технологій, проблема неписьменності зовсім неактуальна. Проте, за даними ЮНЕСКО, на сьогодні понад 260 мільйонів дітей не ходять до школи, і практично кожна дев’ята доросла людина в світі неграмотна!

Проблема полягає і в тому, що багато дітей і підлітків в світі, незважаючи на те, що вони здобувають освіту, не відповідають належному рівню, за яким їх можна вважати грамотними в умовах сьогодення, що постійно розвивається. Це свято звертає увагу і на цю проблему. Крім того, світова громадськість намагається підняти престиж грамотності.

/Files/images/день грамотности.jpg