Музейний комплекс "ПЕРЕМОГА"

Шкільний музейний комплекс започатковано майже 25 років тому за ініціативою учнів, вчителів та батьків. Зараз Музейний комплекс налічує 18 експозицій. Координуючим центром є рада музею, до складу якої входять учні 6-11 класів, вчителі та члени ради ветеранів. При раді музею працюють 8 груп екскурсоводів, група фотокореспондентів, група художників, відділ листування, відділ зв’язку з громадськими організаціями, штаб “Милосердя”, клуб ветеранів “Добра надія”. Таким чином до музейно-пошукової роботи залучено майже усіх учнів школи.

МузейЗ "Історії Слобожанщини"В основу першої музейної експозиції “Історія Слобожанщини” було покладено матеріали краєзнавчих експедиції за розробленою в школі програмою “Коло відроджених традицій”. Дана експозиція представлена матеріалами, які розповідають про історію нашого краю, зокрема тут експонуються старовинні предмети побуту, одежа, рушники, зібрані під час пошукових експедицій. У цьому залі в системі проводяться уроки Харківщинознавства, уроки-екскурсії для учнів 1-5 класів, зустрічі з діячами культури нашого міста

Друга експозиція музею “Історія міського самоврядування”, де представлено матеріали з історії харківської мерії з 1767 року і до сьогодення. Саме тут учні вивчають історію місцевого самоврядування, структуру міської та районної влади, саме тут базується орган шкільного самоврядування – Центр роботи зі школярами, проходять заняття дискусійного клубу старшокласників.

Наступна експозиція музейного комплексу присвячена Великій Вітчизняній війні. Представлено матеріали про героїчні подвиги харків’ян, про життя Московського району міста у нелегкий воєнний та повоєнний час. На базі цього розділу музею працюють пошукові загони “Історія 1 та 2 харківських партизанських загонів”, “Листи з фронту”, “Жінки на війні”, “І вічний він тепер солдат… пам’яті Дмитра Давидова, солдата військової частини 3005, який загтнув на бойовом посту.» Окремо виділена експозиція «Афганістан болить в моїй душі», створена символічна алея пам’яті воїнів-афганців, випускників шкіл Московського району. Нікого з відвідувачів музею не залишає байдужим “Дерево скорботи”, з листочками-трикутниками солдатських листів від тих, хто залишився навічно там, де виконував свій патріотичний обов’язок, захищаючи рідну Вітчизну. Тут проходять уроки пам’яті, зустрічі з ветеранами, проводи учнів школи до армії.

Окремо в музейній експозиції представлено матеріали з реалізації завдань Акції “Пам’ять” в навчальних закладах Московського району, твори учнів-переможців конкурсу “Бойові ордени і медалі в твоїй сім’ї”, які публікувала районна газета “Вісник Московського району”(всього було представлено на конкурс 640 творів). Щорічно, у травні місяці на базі цієї музейної експозиції проходить урочисте підведення підсумків чергових етапів Акції, визначаються переможці, а це значить, що музей поповнюється новими, безцінними матеріалами. 60 років пройшло з дня Перемоги, правнуки бійців, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної бережуть пам’ять про подвиги своїх героїчних предків і постійно дбають про ветеранів та учасників тих подій.

Нещодавно школярі зацікавились історією прикордонних військ, бо зараз наша МузейКімната-музей “Історія прикордонних військ”область стала прикордонною. У 2002-2003 роках відкрито кімнату-музей “Історія прикордонних військ”, де представлено фотодокументи, малюнки, листи, нагороди, спогади ветеранів прикордонних військ, макети застави та діорама “Подвиг прикордонників Брестської фортеці”, причому останні експонати створено руками учнів школи разом з вчителями та ветеранами. Члени ради шкільного музею листуються з воїнами-прикордонниками, виїжджають до Харківського прикордонного загону та на застави “Гоптівка” та “Харків-пасажирський”. Традиційними стали зустрічі у серпні учнів школи та ветеранів-прикордонників м. Бєлгорода (Росія). У цьому році два випускники школи пов’язали своє життя із почесною службою у прикордонних військах.

МузейМузей Педагогічної доблестіУ 2001 році ЗОШ № 97 виповнилось 25 років і учні та батьки виступили з ініціативою створити музей школи. Працюючи на добіркою матеріалів про історію школи, пошуковці зацікавились історією шкіл Московського району, історію шкіл міста Харкова. Так за 2 роки було зібрано матеріали, що стали основою Музею педагогічної доблесті, відкритого 1 вересня 2003 року. Тут представлено документи з історії створення ЗОШ № 97, матеріали про випускників школи різних років, педагогічні династії, окремий розділ присвячений ветеранам педагогічної праці. У експозиції музею надані матеріали про історію і сучасність освіти Московського району, фотоматеріали, друковані видання, спогади ветеранів освіти району, макет будівлі типової школи району. Окремий розділ присвячено розвитку освіти у місті Харкові.Нові ідеї, пошуки. Так до 350-річчя Харкова і до дня його визволення від німецько-фашистських загарбників відкрито нові сторінки музейної експозиції, одна з яких присвячена подвигу Гвардійців-Широнинців ім’я яких носить вулиця, де розташована школа.Музейний комплекс ЗОШ № 97 став виховним центром, який грає важливу роль у формуванні соціально зорієнтованої особистості, в становленні її громадянської активності. Учні школи протягом п’яти років є переможцями етапів Акції “Пам’ять”, дипломантами і переможцями районного і міського конкурсів творчості дипломантами міського конкурсу учнівських робіт за програмою “Діалог” та конкурсу “Харківщина – моя батьківщина”. У 2008 році шкільний музейний комплекс «Перемога» представлено на звання «Кращий музей закладу освіти», досвід патріотичної роботи колективу школи узагальнено Харківською обласною станцією юних туристів.

Музей педагогічної доблестіМузей педагогічної доблестіНові ідеї, пошуки. Так до 350-річчя Харкова і до дня його визволення від німецько-фашистських загарбників відкрито нові сторінки музейної експозиції, одна з яких присвячена подвигу Гвардійців-Широнинців ім’я яких носить вулиця, де розташована школа.

Музейний комплекс ЗОШ № 97 став виховним центром, який грає важливу роль у формуванні соціально зорієнтованої особистості, в становленні її громадянської активності. Учні школи протягом п’яти років є переможцями етапів Акції “Пам’ять”, дипломантами і переможцями районного і міського конкурсів творчості дипломантами міського конкурсу учнівських робіт за програмою “Діалог” та конкурсу “Харківщина – моя батьківщина”. У 2008 році шкільний музейний комплекс «Перемога» представлено на звання «Кращий музей закладу освіти», досвід патріотичної роботи колективу школи узагальнено Харківською обласною станцією юних туристів.

Презентація музею

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Пам’яті Владислава Блінова

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 594

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.