Акція "ЖИВИ, КНИГО!"

/Files/images/Форми роботи4.jpg Навчити школярів любити книжку, піклуватися про неї – завдання всіх педагогів та бібліотекарів школи. Виховання бережливого ставлення до книги –не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, моральне формування особистості. Дбайливе ставлення до книжки – проблема моральна. І тут потрібно об’єднати зусилля школи, сім’ї, бібліотеки, громадськості. Тільки ефективна, продумана система роботи з дітьми сприятиме вихованню у них читацьких навичок та навичок умілого користування книжкою. Моральна спрямованість цієї роботи передбачає усвідомлене, дбайливе поводження з книжкою, підручником.
Проте фонди бідніють не тільки тоді, коли не надходить нова література, а й тоді, коли книжка втрачена, чи коли вона пошматована, зіпсована – вирвані сторінки, ілюстрації. Продовжити життя книжки – насамперед, запобігти її швидкому старінню, – завдання усіх.

В наш час перед педагогічною громадськістю найперше є завдання зберегти і збагатити книжкові фонди шкільних бібліотек, фундаменту бібліотечно-інформаційної роботи навчального закладу.
Акція проводиться з метою виховання в учнів бережливого ставлення до підручника, науково-популярної та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють, відповідальності за правильне і бережливе використання підручників, створення книжкових фондів шкільних бібліотек, покращання комплектування довідковою, методичною, художньою літературою, навчально-методичними посібниками.

Народ здавна любив і поважав книги. Без книги людина сліпа. Книга відкриває нам цілі світи.

• Книга вчить, як на світі жить.
  • Хто багато читає, той багато знає.
  • Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
  • Прочитав добру книгу – зустрівся з другом.
  • Розум без книги, як птах без крил.
  • Книга – ключ до знань.
  • Хліб наснажує тіло, книга – розум.
  • Знання – сонце, а книга – вікно.

Пам’ятка

1. Якщо хочеш поговорити з ким-небудь – відкрий книгу.

2. Якщо ти занудьгував – візьми книгу.

3. Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її у книзі.

4.Якщо прагнеш знайти друга – подружися з книгою.

5. Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги.

6. Якщо хочеш відчути безмежні можливості людського розуму – працюй з книгою.

Вузлики на пам’ять

1. Обгортай книги і носи їх у папці.

2. Удома відведи їм місця на книжковій полиці.

3.Читай книги за чистим столом і чистими руками.

4. Перегортай сторінки за правий верхній куток.

5. Щоб не загубити місце у книзі, де ти закінчив читати, користуйся закладкою.

6. Прочитані книги своєчасно повертай до бібліотеки.

7. Якщо книга порвалася – обов’язково підклей.

ОБОВЯЗКИ АДМІНІСТРАЦІЇ ШКОЛИ ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ ПІДРУЧНИКІВ

ОБОВЯЗКИ КЛАСОВОДІВ ТА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ 5-11 КЛАСІВ ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ ПІДРУЧНИКІВ