2018 року Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Що таке PISA?

PISA – Програма міжнародного оцінювання учнів (Programme for International Student Assessment). Створена за ініціативою Організації економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) та партнерів цієї організації.

Програма спрямована на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Проводиться раз на три роки, починаючи з 2000 р., за рахунок членських внесків країн-учасниць.

Дослідження здійснюється за трьома напрямами:

• читацька грамотність (reading literacy),
  • математична грамотність (mathematical literacy) та
  • природничо-наукова грамотність (natural sciences).

PISA є унікальним проектом, який дає можливість оцінити передусім компетентності учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язані з оволодінням шкільними програмами. Ідеться про здатність успішно навчатися й бути успішними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

Детальнше про програму PISA, ознайомитися із завданнями минулих років можна на офіційному сайті

/Files/images/chebanenko/PISA.jpg

Вкладення