Повернутися до звичайного режиму

Про закінчення 2017/2018 навчального року та Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2018 році

Міністерством освіти наданірекомендаціїщодо особливостей закінчення 2017/2018 навчального року та проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти.

Заклади освіти самостійно визначать строки проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х і 9-х класів, а також дати проведення свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів.

Державна підсумкова атестація здобувачів початкової освіти.

ДПА у початковій школі (4 класи) цього року буде здійснена у формі підсумкових контрольних робіт. Контрольні роботи будуть проведені з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання) і математики. Для проведення іспитів у 4-х класах школами мають використовуватись єдині завдання, які укладають вчителі, відповідно до затверджених МОН орієнтовних вимог до змісту завдань. ДПА з української мови учнів, які почали вивчати її в поточному навчальному році, здійснюється за бажанням батьків. У закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета: мови національної меншини. Результати ДПА не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив атестацію.

Державна підсумкова атестація здобувачівбазової середньої освіти

ДПА учнів 9-х класів буде здійснюватись у письмовій формі з трьох предметів: українська мова, математика та предмет за вибором.

Предметом за вибором за рішенням педагогічної ради може бути один із зазначених навчальних предметів: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, німецька, іспанська або французька мова), історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика та інформатика.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для проведення ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».

Завдання для проведення ДПА укладатимуть учителі, відповідно до затверджених МОН орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.

Результати ДПА не будуть враховуватись при виставленні річних оцінок з предметів, з яких проводилось атестація.

Державна підсумкова атестація здобувачівповної загальної середньої освіти

ДПА учнів 11 (12)-х класів будуть проведені у формізовнішнього незалежного оцінювання. Основна сесія тестування триватиме з 22 травня до 13 червня, додаткова - з 02 до 14 липня.

Реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО здійснюватиметься з 06 лютого до 19 березня.

ДПА у формі ЗНО буде проведена з трьох предметів: українська мова; математика або історія України (учні мають право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю закладу освіти); предмет за вибором.

Предметом за вибором може стати один із таких навчальних предметів: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мова), математика, історія України (період ХХ - початок ХХІ століття). Учні, які другим предметом для проходження ДПА оберуть математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з четвертого предмета - мови національної меншини. ДПА з мови національної меншини проводиться за місцем навчання за завданнями, що укладаються вчителями закладу освіти.

Особливості проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО визначені листом МОН від 15 січня 2018 року№ 1/9-27.

Для визначення оцінок за ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або частини з них (залежно віднавчального предмета).

Заклади освіти отримають відомості про результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок учнів за шкалою 1-12 балів у період з 15 до 21 червня.

Учасники тестування, роботу над тестом яких буде достроково припинено у зв’язку із порушенням процедури проходження ЗНО, отримають 1 бал за ДПА з цього предмета.

Рекомендаціями МОН також визначені інші особливості проведення державної підсумкової атестації для деяких категорій учнів, умови участі у додатковій сесії ЗНО тощо.